2014-15 PTT Championship League
Team Schedules - BU14 Portland Timbers Div 1
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A6 : PYSA WSSC The Black Mambas U14B33133333310329 25  9  14  46  3 0
 A4 : HSC Lokomotiv13330330333328 25  9  11  57  1 0
 A1 : BSC Hood River 00B Tiempo30303303333327 20  9  14  48  2 0
 A9 : Westside Timbers B00 Mundial10333033333025 16  8  19  40  3 1
 A3 : FC Columbia County 00B13101000311314 -2  3  20  19  0 1
 A7 : WA Timbers B00 Burgundy00301301010312 -13  3  43  16  1 0
 A5 : PCU 00B White13100003003011 -7  3  26  21  2 0
 A2 : BSC Portland 00B Venom0003030000006 -31  2  48  10  1 0
 A8 : WA Timbers B00 Crimson0001000100002 -33  0  73  11  1 0

Bracket - Saturday, September 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425513  Rose City Park  09:00 AM  1 A6 vs A2PYSA WSSC The Black Mambas U14B 6 vs.BSC Portland 00B Venom2
 425532  Westside Elem  01:00 PM  Midd A1 vs A8BSC Hood River 00B Tiempo 8 vs.WA Timbers B00 Crimson1
 426757  Columbia County Fairgrounds  01:30 PM  1 A3 vs A5FC Columbia County 00B 1 vs.PCU 00B White1
 425542  Tual Hills Rec  04:30 PM  2 A9 vs A4Westside Timbers B00 Mundial 1 vs.HSC Lokomotiv1

Bracket - Sunday, September 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425510  Rose City Park  09:00 AM  1 A6 vs A9PYSA WSSC The Black Mambas U14B 2 vs.Westside Timbers B00 Mundial1
 425551  Hare Field  01:00 PM  1 A4 vs A1HSC Lokomotiv 4F vs.BSC Hood River 00B Tiempo
Forfeited Game
0
 425507  Buckman Field Park  01:30 PM  Socc A5 vs A8PCU 00B White 6 vs.WA Timbers B00 Crimson0

Bracket - Saturday, September 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425574  Rose City Park  09:00 AM  1 A6 vs A5PYSA WSSC The Black Mambas U14B 1 vs.PCU 00B White1
 425566  53rd Street Fields  12:00 PM  East A4 vs A8HSC Lokomotiv 11 vs.WA Timbers B00 Crimson0
 425528  Or Episcopal School  01:30 PM  1 A2 vs A3BSC Portland 00B Venom 0 vs.FC Columbia County 00B2
 425525  Harmony Sports Complex  02:30 PM  1 A7 vs A1WA Timbers B00 Burgundy 1 vs.BSC Hood River 00B Tiempo2

Bracket - Sunday, September 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425539  Hare Field  10:30 AM  1 A4 vs A7HSC Lokomotiv 8 vs.WA Timbers B00 Burgundy0
 425536  Tual Hills Rec  12:30 PM  1 A9 vs A1Westside Timbers B00 Mundial 4 vs.BSC Hood River 00B Tiempo1
 425537  Columbia County Fairgrounds  02:30 PM  1 A3 vs A8FC Columbia County 00B 1 vs.WA Timbers B00 Crimson1

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425570  Haagen Park  10:30 AM  1 A7 vs A2WA Timbers B00 Burgundy 3 vs.BSC Portland 00B Venom1
 425554  Rose City Park  12:00 PM  1 A6 vs A4PYSA WSSC The Black Mambas U14B 3 vs.HSC Lokomotiv0
 425568  Haagen Park  12:00 PM  1 A8 vs A1WA Timbers B00 Crimson 0 vs.BSC Hood River 00B Tiempo6
 425524  Tual Hills Rec  01:30 PM  5 A9 vs A3Westside Timbers B00 Mundial 3 vs.FC Columbia County 00B2

Bracket - Sunday, September 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425553  Or Episcopal School  11:00 AM  1 A2 vs A8BSC Portland 00B Venom 4 vs.WA Timbers B00 Crimson3
 425544  Haagen Park  12:00 PM  1 A7 vs A6WA Timbers B00 Burgundy 1 vs.PYSA WSSC The Black Mambas U14B7
 425556  Buckman Field Park  02:00 PM  Ftbl A5 vs A1PCU 00B White 0 vs.BSC Hood River 00B Tiempo2

Bracket - Saturday, September 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425547  53rd Street Fields  10:30 AM  East A4 vs A2HSC Lokomotiv 4 vs.BSC Portland 00B Venom0
 425516  Haagen Park  10:30 AM  1 A8 vs A9WA Timbers B00 Crimson 1 vs.Westside Timbers B00 Mundial3
 425555  Columbia County Fairgrounds  03:00 PM  1 A3 vs A7FC Columbia County 00B 1 vs.WA Timbers B00 Burgundy1

Bracket - Sunday, September 28, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425557  Westside Elem  11:30 AM  Midd A1 vs A6BSC Hood River 00B Tiempo 1 vs.PYSA WSSC The Black Mambas U14B2
 425567  Or Episcopal School  01:30 PM  2 A2 vs A5BSC Portland 00B Venom 2 vs.PCU 00B White1
 425530  Columbia County Fairgrounds  03:00 PM  1 A3 vs A4FC Columbia County 00B 0 vs.HSC Lokomotiv2

Bracket - Saturday, October 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425548  Westside Elem  12:00 PM  Midd A1 vs A3BSC Hood River 00B Tiempo 5 vs.FC Columbia County 00B0
 425558  Buckman Field Park  02:00 PM  Socc A5 vs A7PCU 00B White 0 vs.WA Timbers B00 Burgundy3
 425546  PCC Rock Creek  06:00 PM  1 A9 vs A6Westside Timbers B00 Mundial 2 vs.PYSA WSSC The Black Mambas U14B5

Bracket - Sunday, October 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425561  Westside Elem  01:00 PM  Midd A1 vs A7BSC Hood River 00B Tiempo 10 vs.WA Timbers B00 Burgundy0
 425549  Or Episcopal School  01:30 PM  1 A2 vs A6BSC Portland 00B Venom 0 vs.PYSA WSSC The Black Mambas U14B6
 425560  Columbia County Fairgrounds  03:00 PM  1 A3 vs A9FC Columbia County 00B 0 vs.Westside Timbers B00 Mundial2

Bracket - Saturday, October 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425564  Columbia County Fairgrounds  01:30 PM  1 A3 vs A2FC Columbia County 00B 2 vs.BSC Portland 00B Venom1
 425538  Buckman Field Park  01:30 PM  Ftbl A5 vs A6PCU 00B White 1 vs.PYSA WSSC The Black Mambas U14B5
 425506  53rd Street Fields  02:00 PM  East A4 vs A9HSC Lokomotiv 2 vs.Westside Timbers B00 Mundial4
 425545  Wyeast MS - Vancouver  02:30 PM  1 A8 vs A7WA Timbers B00 Crimson 1 vs.WA Timbers B00 Burgundy1

Bracket - Sunday, October 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425529  Tual Hills Rec  10:30 AM  1 A9 vs A7Westside Timbers B00 Mundial 7 vs.WA Timbers B00 Burgundy1
 425523  Haagen Park  12:00 PM  1 A8 vs A4WA Timbers B00 Crimson 0 vs.HSC Lokomotiv14
 425531  Buckman Field Park  02:00 PM  Socc A5 vs A2PCU 00B White 4 vs.BSC Portland 00B Venom0
 425571  Rose City Park  02:30 PM  1 A6 vs A3PYSA WSSC The Black Mambas U14B 1 vs.FC Columbia County 00B1

Bracket - Saturday, October 18, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425518  53rd Street Fields  10:30 AM  East A4 vs A6HSC Lokomotiv 4 vs.PYSA WSSC The Black Mambas U14B1
 425509  Haagen Park  10:30 AM  1 A7 vs A3WA Timbers B00 Burgundy 1 vs.FC Columbia County 00B1
 425541  Or Episcopal School  12:00 PM  1 A2 vs A1BSC Portland 00B Venom 0 vs.BSC Hood River 00B Tiempo5
 425527  Tual Hills Rec  01:30 PM  5 A9 vs A5Westside Timbers B00 Mundial 4 vs.PCU 00B White1

Bracket - Sunday, October 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425540  Or Episcopal School  09:00 AM  1 A2 vs A9BSC Portland 00B Venom 0 vs.Westside Timbers B00 Mundial7
 425569  Buckman Field Park  12:00 PM  Socc A5 vs A4PCU 00B White 1 vs.HSC Lokomotiv3
 425573  Haagen Park  02:30 PM  1 A8 vs A3WA Timbers B00 Crimson 2 vs.FC Columbia County 00B8

Bracket - Saturday, October 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425505  Westside Elem  01:00 PM  Midd A1 vs A2BSC Hood River 00B Tiempo 5 vs.BSC Portland 00B Venom0
 425543  Harmony Sports Complex  01:00 PM  2 A8 vs A5WA Timbers B00 Crimson 2 vs.PCU 00B White4
 425575  Harmony Sports Complex  02:30 PM  2 A7 vs A4WA Timbers B00 Burgundy 1 vs.HSC Lokomotiv4

Bracket - Sunday, October 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425522  Fort Vancouver HS  10:30 AM  JV A7 vs A5WA Timbers B00 Burgundy 3 vs.PCU 00B White1
 425562  Grant HS  01:30 PM  Turf A6 vs A8PYSA WSSC The Black Mambas U14B 7 vs.WA Timbers B00 Crimson0
 425572  Westside Elem  02:00 PM  Midd A1 vs A9BSC Hood River 00B Tiempo 3 vs.Westside Timbers B00 Mundial2






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.