2014-15 PTT Championship League
Team Schedules - BU12 Portland Timbers Div 1
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A3 : Corvallis SC 02B33333313303331 22  10  13  39  1 0
 A1 : 4-H Newcastle33333033333030 28  10  13  46  0 0
 A4 : Eastside Timbers U12B Anderlecht33330133103326 17  8  12  31  0 0
 A10 : WA Timbers B02 Lime33003033331325 14  8  15  30  0 0
 A7 : PCU 02B Black33033300313325 12  8  16  29  0 0
 A9 : WA Timbers B02 Forest30310301110013 -4  3  17  15  0 1
 A6 : HSC United00310013300011 -13  3  35  22  0 0
 A5 : ETFC 02 Dortmund Red0003000001318 -23  2  39  9  0 0
 A2 : BSC Portland 02B Tiempo0003031001008 -18  2  35  17  0 0
 A8 : PCU 02B Gray0110013000006 -12  1  31  18  3 0
 A11 : Westside Timbers B02 Mundial0100000000315 -23  1  46  16  0 0

Bracket - Saturday, September 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426036  Or Episcopal School  09:00 AM  2 A2 vs A7BSC Portland 02B Tiempo 2 vs.PCU 02B Black5
 426010  53rd Street Fields  10:30 AM  East A6 vs A4HSC United 0 vs.Eastside Timbers U12B Anderlecht3
 426005  Lane CC  11:30 AM  Trac A5 vs A3ETFC 02 Dortmund Red 0 vs.Corvallis SC 02B5
 426599  Haagen Park  12:00 PM  1 A9 vs A8WA Timbers B02 Forest 2 vs.PCU 02B Gray1
 426013  Burnt Bridge Creek Park  02:30 PM  Sout A10 vs A11WA Timbers B02 Lime 1 vs.Westside Timbers B02 Mundial0

Bracket - Sunday, September 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425994  Wallace Marine Park  10:00 AM  1 A1 vs A24-H Newcastle 2 vs.BSC Portland 02B Tiempo0
 426025  Haagen Park  10:00 AM  1 A9 vs A7WA Timbers B02 Forest 1 vs.PCU 02B Black3
 425996  Lane CC  01:00 PM  Socc A5 vs A10ETFC 02 Dortmund Red 1 vs.WA Timbers B02 Lime3
 426007  Buckman Field Park  03:00 PM  Ftbl A8 vs A11PCU 02B Gray 1 vs.Westside Timbers B02 Mundial1

Bracket - Saturday, September 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426000  Gradin Community Sports Park  09:00 AM  1 A4 vs A2Eastside Timbers U12B Anderlecht 3 vs.BSC Portland 02B Tiempo1
 426014  53rd Street Fields  01:30 PM  East A6 vs A1HSC United 1 vs.4-H Newcastle4
 426035  PCC Rock Creek  04:30 PM  1 A11 vs A9Westside Timbers B02 Mundial 0 vs.WA Timbers B02 Forest6
 426045  Crystal Lake Complex  04:30 PM  3 A3 vs A10Corvallis SC 02B 4 vs.WA Timbers B02 Lime2

Bracket - Sunday, September 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426022  Haagen Park  09:00 AM  1 A10 vs A4WA Timbers B02 Lime 2 vs.Eastside Timbers U12B Anderlecht3
 426003  Buckman Field Park  09:00 AM  Ftbl A8 vs A9PCU 02B Gray 1 vs.WA Timbers B02 Forest1
 426590  Crystal Lake Complex  12:00 PM  3 A3 vs A5Corvallis SC 02B 6 vs.ETFC 02 Dortmund Red0
 426044  Or Episcopal School  01:30 PM  1 A2 vs A11BSC Portland 02B Tiempo 4 vs.Westside Timbers B02 Mundial2

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426018  Or Episcopal School  10:00 AM  2 A2 vs A10BSC Portland 02B Tiempo 1 vs.WA Timbers B02 Lime4
 426046  Gradin Community Sports Park  03:00 PM  1 A4 vs A9Eastside Timbers U12B Anderlecht 2 vs.WA Timbers B02 Forest0
 426041  Crescent Valley HS  04:00 PM  11 A3 vs A8Corvallis SC 02B 5 vs.PCU 02B Gray0
 426596  Tual Hills Rec  04:30 PM  5 A11 vs A6Westside Timbers B02 Mundial 3 vs.HSC United4

Bracket - Sunday, September 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426008  Harmony Sports Complex  09:00 AM  6 A9 vs A10WA Timbers B02 Forest 1 vs.WA Timbers B02 Lime0
 426019  Wallace Marine Park  12:00 PM  1 A1 vs A74-H Newcastle 4 vs.PCU 02B Black0
 426023  Tual Hills Rec  03:00 PM  1 A11 vs A3Westside Timbers B02 Mundial 2 vs.Corvallis SC 02B3
 426047  Lane CC  04:00 PM  Trac A5 vs A8ETFC 02 Dortmund Red 3 vs.PCU 02B Gray2

Bracket - Saturday, September 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426597  53rd Street Fields  09:00 AM  East A6 vs A8HSC United 3 vs.PCU 02B Gray3
 426594  Lane CC  01:00 PM  Trac A5 vs A1ETFC 02 Dortmund Red 0 vs.4-H Newcastle3
 426017  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 A9 vs A3WA Timbers B02 Forest 1 vs.Corvallis SC 02B2
 426042  Gradin Community Sports Park  01:30 PM  2 A4 vs A7Eastside Timbers U12B Anderlecht 0 vs.PCU 02B Black1
 426600  Tual Hills Rec  03:00 PM  2 A11 vs A10Westside Timbers B02 Mundial 0 vs.WA Timbers B02 Lime5

Bracket - Sunday, September 28, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426006  Hare Field  09:00 AM  1 A6 vs A2HSC United 2 vs.BSC Portland 02B Tiempo3
 426039  Wallace Marine Park  01:00 PM  1 A1 vs A114-H Newcastle 8 vs.Westside Timbers B02 Mundial1
 426015  Buckman Field Park  02:00 PM  Ftbl A7 vs A5PCU 02B Black 5 vs.ETFC 02 Dortmund Red0

Bracket - Saturday, October 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426040  Or Episcopal School  09:00 AM  1 A2 vs A9BSC Portland 02B Tiempo 1 vs.WA Timbers B02 Forest1
 426034  Haagen Park  11:30 AM  1 A10 vs A1WA Timbers B02 Lime 4 vs.4-H Newcastle3
 426033  Crystal Lake Complex  01:00 PM  3 A3 vs A4Corvallis SC 02B 1 vs.Eastside Timbers U12B Anderlecht1
 426048  Buckman Field Park  03:30 PM  Socc A7 vs A6PCU 02B Black 2 vs.HSC United1

Bracket - Sunday, October 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425995  Gresham HS  09:00 AM  1 A4 vs A11Eastside Timbers U12B Anderlecht 6 vs.Westside Timbers B02 Mundial1
 425997  Hare Field  11:30 AM  1 A6 vs A9HSC United 0 vs.WA Timbers B02 Forest0
 426009  Wallace Marine Park  12:00 PM  1 A1 vs A54-H Newcastle 6 vs.ETFC 02 Dortmund Red0
 426012  Buckman Field Park  12:00 PM  Ftbl A8 vs A2PCU 02B Gray 4 vs.BSC Portland 02B Tiempo2
 426011  Buckman Field Park  01:30 PM  Ftbl A7 vs A3PCU 02B Black 0 vs.Corvallis SC 02B1

Bracket - Saturday, October 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426020  Buckman Field Park  12:00 PM  Socc A8 vs A6PCU 02B Gray 3 vs.HSC United5
 426038  Gradin Community Sports Park  01:30 PM  1 A4 vs A5Eastside Timbers U12B Anderlecht 5 vs.ETFC 02 Dortmund Red0
 426028  Or Episcopal School  03:00 PM  1 A2 vs A3BSC Portland 02B Tiempo 1 vs.Corvallis SC 02B4
 426002  Buckman Field Park  03:00 PM  Ftbl A7 vs A10PCU 02B Black 0 vs.WA Timbers B02 Lime2

Bracket - Sunday, October 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425999  Wallace Marine Park  11:30 AM  1 A1 vs A34-H Newcastle 4 vs.Corvallis SC 02B0
 426043  Lane CC  01:30 PM  Trac A5 vs A6ETFC 02 Dortmund Red 1 vs.HSC United2
 426592  Or Episcopal School  03:30 PM  1 A2 vs A4BSC Portland 02B Tiempo 1 vs.Eastside Timbers U12B Anderlecht1

Bracket - Saturday, October 18, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426021  Harmony Sports Complex  11:00 AM  6 A9 vs A5WA Timbers B02 Forest 1 vs.ETFC 02 Dortmund Red1
 426030  Haagen Park  12:00 PM  1 A10 vs A8WA Timbers B02 Lime 1 vs.PCU 02B Gray0
 426037  Crystal Lake Complex  01:00 PM  3 A3 vs A6Corvallis SC 02B 5 vs.HSC United1
 426031  Tual Hills Rec  03:00 PM  5 A11 vs A7Westside Timbers B02 Mundial 2 vs.PCU 02B Black5
 426004  Gradin Community Sports Park  03:00 PM  2 A4 vs A1Eastside Timbers U12B Anderlecht 2 vs.4-H Newcastle4

Bracket - Sunday, October 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426598  Harmony Sports Complex  09:00 AM  6 A10 vs A7WA Timbers B02 Lime 1 vs.PCU 02B Black1
 426001  Hare Field  12:00 PM  1 A6 vs A11HSC United 2 vs.Westside Timbers B02 Mundial3
 426024  Buckman Field Park  12:00 PM  Ftbl A8 vs A1PCU 02B Gray 1 vs.4-H Newcastle4
 426032  Lane CC  04:00 PM  Socc A5 vs A2ETFC 02 Dortmund Red 2 vs.BSC Portland 02B Tiempo0

Bracket - Saturday, October 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426029  Wallace Marine Park  11:30 AM  1 A1 vs A94-H Newcastle 3 vs.WA Timbers B02 Forest1
 426026  Fort Vancouver HS  01:30 PM  JV A10 vs A6WA Timbers B02 Lime 5 vs.HSC United1
 426593  Buckman Field Park  02:00 PM  Socc A7 vs A2PCU 02B Black 5 vs.BSC Portland 02B Tiempo1
 426016  Buckman Field Park  03:30 PM  Socc A8 vs A4PCU 02B Gray 1 vs.Eastside Timbers U12B Anderlecht2
 426027  Fanno Creek Field  04:30 PM  1 A11 vs A5Westside Timbers B02 Mundial 1 vs.ETFC 02 Dortmund Red1

Bracket - Sunday, October 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 425998  Buckman Field Park  10:30 AM  Ftbl A7 vs A8PCU 02B Black 2 vs.PCU 02B Gray1
 426595  Harmony Sports Complex  10:30 AM  9 A9 vs A4WA Timbers B02 Forest 0 vs.Eastside Timbers U12B Anderlecht3
 426591  Crystal Lake Complex  12:00 PM  3 A3 vs A1Corvallis SC 02B 3 vs.4-H Newcastle1






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.