2014-15 PTT Championship League
Team Schedules - BU14 Championship
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A10 : Westside Timbers B00 Copa TS33333333333336 31  12  9  47  0 0
 A1 : Bend FC Timbers 00 Boys Red03313133003121 3  6  21  24  2 0
 A9 : WA Timbers B00 Forest30030333033021 4  7  30  34  5 0
 A4 : Corvallis SC 00B33030301033120 7  6  22  30  9 0
 A3 : BSC Portland 00B Vapor30300100333016 -4  5  16  12  2 0
 A2 : BSC Portland 00B Tiempo13331001300015 0  4  18  18  2 0
 A7 : PCU 00B Black10013300301113 -4  3  19  15  7 0
 A5 : Eastside Timbers U14B Juventus03010033030013 4  4  22  29  2 0
 A8 : Timber Barons 00B0001313000008 -19  2  33  11  3 0
 A6 : ETFC 00 Rovers Red0000000030115 -22  1  40  10  2 0

Bracket - Saturday, September 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426749  Or Episcopal School  12:00 PM  1 A3 vs A5BSC Portland 00B Vapor 3 vs.Eastside Timbers U14B Juventus2
 420638  Willamette Park - Corvallis  01:00 PM  1 A4 vs A1Corvallis SC 00B 3 vs.Bend FC Timbers 00 Boys Red1
 420664  Snyder Park  03:30 PM  1 A10 vs A8Westside Timbers B00 Copa TS 5 vs.Timber Barons 00B0
 420665  Buckman Field Park  03:30 PM  Socc A7 vs A2PCU 00B Black 1 vs.BSC Portland 00B Tiempo1
 420636  Lane CC  04:00 PM  Socc A6 vs A9ETFC 00 Rovers Red 3 vs.WA Timbers B00 Forest5

Bracket - Sunday, September 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420629  Or Episcopal School  10:30 AM  1 A3 vs A10BSC Portland 00B Vapor 0 vs.Westside Timbers B00 Copa TS4
 426743  Big Sky Park Sports Complex  12:00 PM  5 A1 vs A6Bend FC Timbers 00 Boys Red 6 vs.ETFC 00 Rovers Red0
 426745  Or Episcopal School  03:00 PM  1 A2 vs A8BSC Portland 00B Tiempo 3 vs.Timber Barons 00B0
 426753  Gresham HS  03:00 PM  1 A5 vs A9Eastside Timbers U14B Juventus 4 vs.WA Timbers B00 Forest3

Bracket - Saturday, September 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426748  Or Episcopal School  10:30 AM  1 A3 vs A7BSC Portland 00B Vapor 1 vs.PCU 00B Black0
 420667  Crystal Lake Complex  01:30 PM  3 A4 vs A5Corvallis SC 00B 3 vs.Eastside Timbers U14B Juventus2
 426755  7th Avenue Park  03:00 PM  8 A8 vs A10Timber Barons 00B 1 vs.Westside Timbers B00 Copa TS3

Bracket - Sunday, September 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420660  Snyder Park  10:30 AM  1 A10 vs A6Westside Timbers B00 Copa TS 8 vs.ETFC 00 Rovers Red0
 426746  Harmony Sports Complex  12:00 PM  8 A9 vs A2WA Timbers B00 Forest 1 vs.BSC Portland 00B Tiempo3
 420653  Big Sky Park Sports Complex  01:30 PM  5 A1 vs A7Bend FC Timbers 00 Boys Red 2 vs.PCU 00B Black1

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420656  Snyder Park  10:30 AM  1 A10 vs A4Westside Timbers B00 Copa TS 4 vs.Corvallis SC 00B2
 426744  Gradin Community Sports Park  01:30 PM  1 A5 vs A1Eastside Timbers U14B Juventus 1 vs.Bend FC Timbers 00 Boys Red1
 420651  Harmony Sports Complex  02:00 PM  1 A9 vs A3WA Timbers B00 Forest 2 vs.BSC Portland 00B Vapor0
 426754  7th Avenue Park  03:00 PM  8 A8 vs A7Timber Barons 00B 1 vs.PCU 00B Black1

Bracket - Sunday, September 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420670  Or Episcopal School  12:30 PM  1 A3 vs A8BSC Portland 00B Vapor 0 vs.Timber Barons 00B1
 420663  Big Sky Park Sports Complex  02:30 PM  4 A1 vs A9Bend FC Timbers 00 Boys Red 3 vs.WA Timbers B00 Forest1
 420640  Lane CC  02:30 PM  Socc A6 vs A2ETFC 00 Rovers Red 2 vs.BSC Portland 00B Tiempo4
 420649  Buckman Field Park  03:30 PM  Ftbl A7 vs A5PCU 00B Black 1 vs.Eastside Timbers U14B Juventus0

Bracket - Saturday, September 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420657  Or Episcopal School  12:00 PM  1 A2 vs A3BSC Portland 00B Tiempo 0 vs.BSC Portland 00B Vapor0
 420635  Gradin Community Sports Park  12:00 PM  2 A5 vs A10Eastside Timbers U14B Juventus 1 vs.Westside Timbers B00 Copa TS2
 426751  Crystal Lake Complex  01:30 PM  3 A4 vs A6Corvallis SC 00B 4 vs.ETFC 00 Rovers Red1
 420658  7th Avenue Park  04:30 PM  8 A8 vs A1Timber Barons 00B 1 vs.Bend FC Timbers 00 Boys Red1

Bracket - Sunday, September 28, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420628  Or Episcopal School  10:30 AM  1 A2 vs A1BSC Portland 00B Tiempo 0 vs.Bend FC Timbers 00 Boys Red1
 420654  7th Avenue Park  01:00 PM  8 A8 vs A6Timber Barons 00B 2 vs.ETFC 00 Rovers Red1
 420630  Crystal Lake Complex  01:30 PM  3 A4 vs A9Corvallis SC 00B 2 vs.WA Timbers B00 Forest3
 420645  Buckman Field Park  03:30 PM  Ftbl A7 vs A3PCU 00B Black 2 vs.BSC Portland 00B Vapor0

Bracket - Saturday, October 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420662  Or Episcopal School  12:00 PM  1 A3 vs A4BSC Portland 00B Vapor 1 vs.Corvallis SC 00B3
 420672  Gradin Community Sports Park  12:30 PM  1 A5 vs A6Eastside Timbers U14B Juventus 6 vs.ETFC 00 Rovers Red0
 426747  Or Episcopal School  03:00 PM  1 A2 vs A10BSC Portland 00B Tiempo 0 vs.Westside Timbers B00 Copa TS3
 420659  Harmony Sports Complex  03:30 PM  2 A9 vs A7WA Timbers B00 Forest 5 vs.PCU 00B Black1

Bracket - Sunday, October 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420666  Or Episcopal School  12:00 PM  1 A3 vs A6BSC Portland 00B Vapor 2 vs.ETFC 00 Rovers Red0
 420631  Barlow HS  01:30 PM  1 A5 vs A8Eastside Timbers U14B Juventus 5 vs.Timber Barons 00B0
 426742  Big Sky Park Sports Complex  03:00 PM  5 A1 vs A4Bend FC Timbers 00 Boys Red 3 vs.Corvallis SC 00B1
 420641  Buckman Field Park  03:00 PM  Ftbl A7 vs A10PCU 00B Black 0 vs.Westside Timbers B00 Copa TS2

Bracket - Saturday, October 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420668  Snyder Park  12:30 PM  1 A10 vs A1Westside Timbers B00 Copa TS 7 vs.Bend FC Timbers 00 Boys Red1
 420634  Crystal Lake Complex  01:00 PM  3 A4 vs A2Corvallis SC 00B 2 vs.BSC Portland 00B Tiempo2
 420637  Buckman Field Park  03:00 PM  Socc A7 vs A8PCU 00B Black 2 vs.Timber Barons 00B0
 420655  Harmony Sports Complex  03:30 PM  2 A9 vs A5WA Timbers B00 Forest 4 vs.Eastside Timbers U14B Juventus3

Bracket - Sunday, October 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420644  Lane CC  10:00 AM  Socc A6 vs A4ETFC 00 Rovers Red 1 vs.Corvallis SC 00B0
 420647  Haagen Park  01:30 PM  1 A9 vs A10WA Timbers B00 Forest 2 vs.Westside Timbers B00 Copa TS4
 420633  Big Sky Park Sports Complex  02:00 PM  5 A1 vs A3Bend FC Timbers 00 Boys Red 2 vs.BSC Portland 00B Vapor4
 420646  7th Avenue Park  04:00 PM  8 A8 vs A2Timber Barons 00B 1 vs.BSC Portland 00B Tiempo2

Bracket - Saturday, October 18, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426750  Lane CC  02:30 PM  Socc A6 vs A3ETFC 00 Rovers Red 0 vs.BSC Portland 00B Vapor1
 420661  Or Episcopal School  03:00 PM  1 A2 vs A5BSC Portland 00B Tiempo 2 vs.Eastside Timbers U14B Juventus3
 420671  Crystal Lake Complex  04:00 PM  3 A4 vs A7Corvallis SC 00B 3 vs.PCU 00B Black2

Bracket - Sunday, October 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420650  7th Avenue Park  01:00 PM  8 A8 vs A4Timber Barons 00B 0 vs.Corvallis SC 00B5
 420669  Or Episcopal School  01:30 PM  1 A2 vs A9BSC Portland 00B Tiempo 0 vs.WA Timbers B00 Forest2
 420643  Big Sky Park Sports Complex  03:00 PM  5 A1 vs A5Bend FC Timbers 00 Boys Red 3 vs.Eastside Timbers U14B Juventus2

Bracket - Saturday, October 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420652  Snyder Park  09:00 AM  1 A10 vs A2Westside Timbers B00 Copa TS 2 vs.BSC Portland 00B Tiempo1
 420632  Lane CC  10:00 AM  Socc A6 vs A7ETFC 00 Rovers Red 2 vs.PCU 00B Black2
 420642  Fort Vancouver HS  10:30 AM  JV A9 vs A8WA Timbers B00 Forest 5 vs.Timber Barons 00B4

Bracket - Sunday, October 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426756  Snyder Park  10:30 AM  1 A10 vs A9Westside Timbers B00 Copa TS 3 vs.WA Timbers B00 Forest1
 420648  Lane CC  01:00 PM  Socc A6 vs A1ETFC 00 Rovers Red 0 vs.Bend FC Timbers 00 Boys Red0
 426752  Buckman Field Park  01:30 PM  Socc A7 vs A4PCU 00B Black 2 vs.Corvallis SC 00B2

Bracket - Wednesday, December 31, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 420639  TBD Field 3   --    --  A5 vs A3Eastside Timbers U14B Juventus 0 vs.BSC Portland 00B Vapor0






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.