2014-15 PTT Championship League
Team Schedules - BU13 Championship
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A11 : Westside Timbers B01 Samba31303330330325 18  8  19  39  3 1
 A1 : Academia Leon FC 01B31310330311322 10  6  22  32  8 1
 A3 : Capital FC Timbers Boys 2001 Red33010331130321 13  6  23  41  5 0
 A10 : WA Timbers B01 Green03131301303321 8  6  21  29  1 0
 A9 : WA Timbers B01 Forest11301003333321 5  6  25  32  2 1
 A4 : Corvallis SC 01B Navy31330133003020 13  6  25  43  6 0
 A7 : HSC Milan03313110310319 8  5  22  30  1 1
 A8 : Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd)03031131300015 -10  4  34  20  1 0
 A5 : Eastside Timbers U13B Fulham1001100013007 -12  1  24  12  2 0
 A2 : BSC Portland 01B Tiempo0011000130006 -27  1  49  14  2 0
 A6 : ETFC 01 Valencia Black0001000001002 -26  0  46  18  4 1

Bracket - Saturday, September 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426110  Lane CC  10:00 AM  Trac A6 vs A4ETFC 01 Valencia Black 2 vs.Corvallis SC 01B Navy6
 426144  Or Episcopal School  10:30 AM  1 A2 vs A11BSC Portland 01B Tiempo 0 vs.Westside Timbers B01 Samba6
 426145  Capital FC Soccer Complex  10:30 AM  03 A3 vs A10Capital FC Timbers Boys 2001 Red 4 vs.WA Timbers B01 Green0
 426124  US Cellular  02:00 PM  13 A8 vs A1Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd) 1 vs.Academia Leon FC 01B3
 426121  Harmony Sports Complex  02:30 PM  2 A9 vs A5WA Timbers B01 Forest 1 vs.Eastside Timbers U13B Fulham1

Bracket - Sunday, September 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426118  Harmony Sports Complex  10:30 AM  9 A10 vs A2WA Timbers B01 Green 4 vs.BSC Portland 01B Tiempo1
 426711  Harmony Sports Complex  10:30 AM  7 A9 vs A11WA Timbers B01 Forest 1 vs.Westside Timbers B01 Samba1
 426137  Capital FC Soccer Complex  11:00 AM  04 A3 vs A6Capital FC Timbers Boys 2001 Red 5 vs.ETFC 01 Valencia Black2
 426104  Willamette Park - Corvallis  01:30 PM  1 A4 vs A1Corvallis SC 01B Navy 2 vs.Academia Leon FC 01B2

Bracket - Saturday, September 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426133  Capital FC Soccer Complex  09:00 AM  03 A3 vs A4Capital FC Timbers Boys 2001 Red 1 vs.Corvallis SC 01B Navy3
 426125  Haagen Park  10:30 AM  1 A9 vs A7WA Timbers B01 Forest 4 vs.HSC Milan3
 426704  Aloha-Huber Park  12:00 PM  1 A1 vs A6Academia Leon FC 01B 6 vs.ETFC 01 Valencia Black2
 426127  Tual Hills Rec  04:30 PM  2 A11 vs A5Westside Timbers B01 Samba 4 vs.Eastside Timbers U13B Fulham1

Bracket - Sunday, September 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426134  Harmony Sports Complex  12:00 PM  9 A10 vs A1WA Timbers B01 Green 1 vs.Academia Leon FC 01B1
 426138  Crystal Lake Complex  01:30 PM  3 A4 vs A5Corvallis SC 01B Navy 6 vs.Eastside Timbers U13B Fulham2
 426709  Hare Field  01:30 PM  1 A7 vs A11HSC Milan 5 vs.Westside Timbers B01 Samba3

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426132  Or Episcopal School  09:00 AM  1 A2 vs A5BSC Portland 01B Tiempo 1 vs.Eastside Timbers U13B Fulham1
 426119  Aloha-Huber Park  10:30 AM  1 A1 vs A7Academia Leon FC 01B 0 vs.HSC Milan2
 426103  Harmony Sports Complex  03:30 PM  1 A9 vs A8WA Timbers B01 Forest 1 vs.Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd)3

Bracket - Sunday, September 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426130  Burnt Bridge Creek Park  09:00 AM  Sout A10 vs A8WA Timbers B01 Green 6 vs.Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd)2
 426708  Gresham HS  11:30 AM  1 A5 vs A9Eastside Timbers U13B Fulham 1 vs.WA Timbers B01 Forest1
 426095  Tual Hills Rec  12:00 PM  1 A11 vs A4Westside Timbers B01 Samba 3 vs.Corvallis SC 01B Navy1
 426111  Hare Field  12:00 PM  1 A7 vs A3HSC Milan 4 vs.Capital FC Timbers Boys 2001 Red4
 426106  Lane CC  04:00 PM  Socc A6 vs A2ETFC 01 Valencia Black 3 vs.BSC Portland 01B Tiempo3

Bracket - Saturday, September 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426129  Aloha-Huber Park  10:30 AM  1 A1 vs A9Academia Leon FC 01B 4 vs.WA Timbers B01 Forest3
 426148  Lane CC  11:30 AM  Socc A6 vs A7ETFC 01 Valencia Black 1 vs.HSC Milan4
 426123  Tual Hills Rec  03:00 PM  5 A11 vs A3Westside Timbers B01 Samba 3 vs.Capital FC Timbers Boys 2001 Red1
 426112  US Cellular  04:30 PM  10 A8 vs A2Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd) 2 vs.BSC Portland 01B Tiempo0

Bracket - Sunday, September 28, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426102  Hare Field  10:30 AM  1 A7 vs A10HSC Milan 1 vs.WA Timbers B01 Green1
 426135  Tual Hills Rec  12:00 PM  1 A11 vs A9Westside Timbers B01 Samba 6 vs.WA Timbers B01 Forest2
 426116  US Cellular  12:30 PM  13 A8 vs A4Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd) 1 vs.Corvallis SC 01B Navy1
 426105  Gresham HS  04:30 PM  1 A5 vs A3Eastside Timbers U13B Fulham 0 vs.Capital FC Timbers Boys 2001 Red2

Bracket - Saturday, October 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426097  Lane CC  11:30 AM  Trac A6 vs A9ETFC 01 Valencia Black 0 vs.WA Timbers B01 Forest6
 426139  Aloha-Huber Park  12:00 PM  1 A1 vs A11Academia Leon FC 01B 2 vs.Westside Timbers B01 Samba1
 426098  53rd Street Fields  02:00 PM  East A7 vs A8HSC Milan 2 vs.Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd)2
 426100  Crystal Lake Complex  04:00 PM  3 A4 vs A2Corvallis SC 01B Navy 8 vs.BSC Portland 01B Tiempo3

Bracket - Sunday, October 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426147  Barlow HS  09:00 AM  1 A5 vs A8Eastside Timbers U13B Fulham 0 vs.Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd)1
 426707  Crystal Lake Complex  10:00 AM  3 A4 vs A6Corvallis SC 01B Navy 4 vs.ETFC 01 Valencia Black3
 426705  Or Episcopal School  10:30 AM  1 A2 vs A10BSC Portland 01B Tiempo 1 vs.WA Timbers B01 Green5
 426703  Capital FC Soccer Complex  11:30 AM  04 A3 vs A1Capital FC Timbers Boys 2001 Red 5 vs.Academia Leon FC 01B4
 426131  PCC Rock Creek  04:30 PM  2 A11 vs A7Westside Timbers B01 Samba 3 vs.HSC Milan2

Bracket - Saturday, October 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426109  Aloha-Huber Park  10:30 AM  1 A1 vs A5Academia Leon FC 01B 2 vs.Eastside Timbers U13B Fulham1
 426142  53rd Street Fields  11:00 AM  East A7 vs A4HSC Milan 3 vs.Corvallis SC 01B Navy1
 426701  US Cellular  01:30 PM  13 A8 vs A3Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd) 2 vs.Capital FC Timbers Boys 2001 Red2
 426108  Harmony Sports Complex  02:00 PM  2 A9 vs A10WA Timbers B01 Forest 3 vs.WA Timbers B01 Green1

Bracket - Sunday, October 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426710  Harmony Sports Complex  11:30 AM  8 A10 vs A7WA Timbers B01 Green 1 vs.HSC Milan1
 426146  Crystal Lake Complex  12:00 PM  3 A4 vs A9Corvallis SC 01B Navy 2 vs.WA Timbers B01 Forest3
 426120  US Cellular  01:00 PM  13 A8 vs A6Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd) 4 vs.ETFC 01 Valencia Black2
 426706  Gresham HS  03:00 PM  1 A5 vs A2Eastside Timbers U13B Fulham 1 vs.BSC Portland 01B Tiempo1

Bracket - Saturday, October 18, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426136  Or Episcopal School  09:00 AM  2 A2 vs A7BSC Portland 01B Tiempo 1 vs.HSC Milan0
 426099  Aloha-Huber Park  02:00 PM  1 A1 vs A3Academia Leon FC 01B 1 vs.Capital FC Timbers Boys 2001 Red1
 426126  Harmony Sports Complex  02:30 PM  1 A10 vs A6WA Timbers B01 Green 2 vs.ETFC 01 Valencia Black1

Bracket - Sunday, October 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426107  US Cellular  10:00 AM  13 A8 vs A11Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd) 0 vs.Westside Timbers B01 Samba3
 426096  Gresham HS  12:00 PM  1 A5 vs A10Eastside Timbers U13B Fulham 3 vs.WA Timbers B01 Green2
 426114  Lane CC  01:00 PM  Socc A6 vs A1ETFC 01 Valencia Black 2 vs.Academia Leon FC 01B2
 426128  Capital FC Soccer Complex  03:30 PM  01 A3 vs A2Capital FC Timbers Boys 2001 Red 9 vs.BSC Portland 01B Tiempo0

Bracket - Saturday, October 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426094  Or Episcopal School  09:00 AM  1 A2 vs A1BSC Portland 01B Tiempo 1 vs.Academia Leon FC 01B5
 426113  Tual Hills Rec  01:30 PM  2 A11 vs A10Westside Timbers B01 Samba 2 vs.WA Timbers B01 Green4
 426702  Crystal Lake Complex  02:30 PM  3 A4 vs A8Corvallis SC 01B Navy 8 vs.Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd)0
 426117  Harmony Sports Complex  02:30 PM  8 A9 vs A3WA Timbers B01 Forest 2 vs.Capital FC Timbers Boys 2001 Red1

Bracket - Sunday, October 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426140  Or Episcopal School  10:30 AM  2 A2 vs A9BSC Portland 01B Tiempo 2 vs.WA Timbers B01 Forest5
 426141  Capital FC Soccer Complex  10:30 AM  01 A3 vs A8Capital FC Timbers Boys 2001 Red 6 vs.Rogue Valley Timbers - B13 01B Red (Byrd)2
 426101  Lane CC  11:30 AM  Socc A6 vs A11ETFC 01 Valencia Black 0 vs.Westside Timbers B01 Samba4
 426122  Fort Vancouver HS  12:00 PM  JV A10 vs A4WA Timbers B01 Green 2 vs.Corvallis SC 01B Navy1
 426115  Hare Field  01:30 PM  1 A7 vs A5HSC Milan 3 vs.Eastside Timbers U13B Fulham1

Bracket - Wednesday, December 31, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426143  TBD Field 3   --    --  A5 vs A6Eastside Timbers U13B Fulham 0 vs.ETFC 01 Valencia Black0






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.